Studiujesz na UW i chcesz wyjechać na Erasmusa, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Od czego zacząć? Tutaj udzielimy Ci kilka praktycznych wskazówek.

1) Zorientuj się jak wyglądają możliwości wyjazdu na wymianę Erasmus + na Twoim wydziale. Poszukaj informacji u Koordynatora Wydziałowego programu Erasmus + lub na stronie Twojej jednostki. Możesz też popytać się koleżanek i kolegów, którzy taki wyjazd mają już za sobą.

2) Kiedy znajdziesz już informację na temat wyjazdów oferowanych przez Twój wydział/jednostkę przeczytaj dokładnie jakie umowy są podpisane na dany rok akademicki. Sprawdź wymagane języki, ofertę programową, stopień studiów, na którym możesz się wybrać oraz sposób przyznawania punktów ECTS. I najważniejsze: dowiedz się kiedy jest rekrutacja!

3) Złóż wszystkie wymagane dokumenty w czasie wyznaczonym przez swój wydział. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Twojego wydziału oraz na stronie Biura Współpracy z Zagranicą na UW (http://bwz.uw.edu.pl/).

4) Oczekuj na odpowiedź dot. zakwalifikowania się wymianę w ramach programu Erasmus +. To nie koniec! Czeka Cię jeszcze trochę kompletowania i składania dokumentów (tu warto zapamiętać nazwy: Application Form, Transcript of Records i Learning Agreement). Nie przejmuj się! Twój Koordynator Wydziałowy oraz BWZ są po to, żeby Ci pomóc.

Jednocześnie zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku - Wyjazdy z Erasmus+, która zrzesza wszystkich zainteresowanych programem: https://www.facebook.com/groups/149176352362514/?ref=br_rs 

Powodzenia! :)