Wróciłeś z Erasmusa i nie możesz się odnaleźć w polskiej rzeczywistości?

Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą?

Jeśli tak, program praktyk Erasmus + to coś właśnie dla ciebie!

Program ten jest skierowany zarówno do studentów, jak i do absolwentów. Na praktykę można wyjechać do zagranicznej firmy, placówki naukowo-badawczej, organizacji non-profit i do innych instytucji (jednostki administracji państwowej, muzea, biblioteki, szpitale itp.)

Na cały okres pobytu za granicą otrzymasz stypendium (w wysokości 400-600 euro w zależności od kraju do którego się wybierasz).

Atrakcyjny wpis w CV, zagraniczne doświadczenie, międzynarodowi znajomi....

Chcę jechać! I co dalej?

Najpierw musisz samodzielnie znaleźć firmę lub instytucję, która przyjmie Cię na praktyki. Co do zasady powinny być one zgodne z kierunkiem studiów. Czas pracy zazwyczaj wynosi tyle, ile ustawowy czas pracy w kraju, w którym będziesz odbywać praktykę.

Ofert możesz szukać tutaj: http://erasmusintern.org/traineeships lub zwrócić się o pomoc do p. Doroty Wiącek z BWZ (d.wiacek@uw.edu.pl), która dysponuje bazą firm, w których studenci UW odbywali już praktyki.

Do BWZ zgłaszasz się około 1-2 miesięcy przed planowaną datą wyjazdu. Niestety nie obędzie się bez formalności. Przed wyjazdem należy podpisać m.in. umowę na realizację wyjazdu w celu odbycia praktyki (tzw. Placement Contract) i porozumienie o programie praktyki (tzw. Training Agreement).

Co ważne, przy programie praktyk Erasmus + nie ma jednej daty rekrutacji do programu można zgłaszać się przez cały rok, aż do wyczerpania wolnych miejsc. Musisz pamiętać jednak o tym, że okres pobytu na praktyce nie może być krótszy niż 3 miesiące.

Pytania? Wątpliwości?

Studencki Ambasador programu Erasmus + ESN UW jest do twojej dyspozycji pod adresem: erasmus.esn.uw@gmail.com