Discover Europe jest największym Ogólnoeuropejskim Konkursem Fotografii Studenckiej organizowanym przez ESN. W 2013 roku nasz polski projekt zdobył drugie miejsce w konkursie im. Karola Wielkiego dla projektów non-profit organizowanym przez Parlament Europejski.

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering powiedział: „Konkurs Discover Europe pozwolił skoncentrować młodzieńczą kreatywność i wyobraźnię na naszej wspólnej Europie. Pokazuje, że Europa jest naszym domem i że w całej różnorodności, są wartości, które nas łączą.”

Głównym celem konkursu jest pokazanie piękna Europy, jej tradycji, zwyczajów oraz obywateli, a także, jak wskazuje sama nazwa, odkrycie nieznanych dotąd zakątków od Lizbony po Helsinki. Komisja wybiera najlepsze nadesłane zdjęcia przez studentów z całej Europy.

Dlaczego warto wziąć udział w tym konkursie?

Discover Europe jest świetną okazją do poszerzenia swoich horyzontów. Nie musisz być profesjonalnym fotografem, żeby wziąć w nim udział. Czasami niezapomniane momenty udaje się uchwycić przy pomocy aparatu w smartfonie. Podejmując to wyzwanie możesz zdobyć nowe doświadczenie, przełamać stereotypy, podzielić się własnymi historiami oraz zaprezentować ciekawe i być może kontrowersyjne tematy. W tym niezwykłym konkursie możesz dać się ponieść fantazji!

Jak to zrobić?

Wystarczy zarejestrować się na stronie: http://discovereurope.esn.pl i przesłać zdjęcia konkursowe!

Ważne informacje

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie. Są to:

1. "Discover people",

2. "Discover nature",

3. "Discover architecture".

Główną ideą i misją konkursu jest przedstawienie problemów i własnej wizji Europy i miejsca, z którego się pochodzi. Wszystko po to, by móc stworzyć wspólnotę zbudowaną z zupełnie odrębnych społeczności. Konkurs odbywa się co roku i trwa przez cały marzec. Zwieńczony jest uroczystą Galą Finałową, podczas której ogłaszani są zwycięzcy. 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia konkursu pod tym adresem:

http://discovereurope.esn.pl

oraz w mediach społecznościowych:

https://www.instagram.com/discover.europe/

www.facebook.com/Discover.Europe