Discover Europe jest największym Ogólnoeuropejskim Konkursem Fotografii Studenckiej organizowanym przez ESN. W 2013 roku nasz polski projekt zdobył drugie miejsce w konkursie im. Karola Wielkiego dla projektów non-profit organizowanym przez Parlament Europejski.

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering powiedział: „Konkurs Discover Europe pozwolił skoncentrować młodzieńczą kreatywność i wyobraźnię na naszej wspólnej Europie. Pokazuje, że Europa jest naszym domem i że w całej różnorodności, są wartości, które nas łączą.”

Głównym celem konkursu jest pokazanie piękna Europy, jej tradycji, zwyczajów oraz obywateli, a także, jak wskazuje sama nazwa, odkrycie nieznanych dotąd zakątków od Lizbony po Helsinki. Komisja wybiera najlepsze nadesłane zdjęcia przez studentów z całej Europy.

Dlaczego warto wziąć udział w tym konkursie?

Discover Europe 2017 jest świetną okazją do poszerzenia swoich horyzontów. Nie musisz być profesjonalnym fotografem, żeby wziąć w nim udział. Czasami niezapomniane momenty udaje się uchwycić przy pomocy aparatu w smartfonie. Podejmując to wyzwanie możesz zdobyć nowe doświadczenie, przełamać stereotypy, podzielić się własnymi historiami oraz zaprezentować ciekawe i być może kontrowersyjne tematy. W tym niezwykłym konkursie możesz dać się ponieść fantazji!

Ważne informacje

Konkurs dzieli się na cztery kategorie:

>> Citizen of Europe, której głównym tematem jesteśmy my – mieszkańcy Europy.

>> My Europe, my Home, czyli miejsca, które są dla nas najważniejsze.

>> Surprise me, Europe, czyli studium przypadku i zaskakujących chwil.

>> Incredible Is Now - W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani i zapracowani. W ciągłej gonitwie umyka nam piękno, które nas otacza. Czasami warto zatrzymać się, dostrzec otaczający nas świat i uchwycić chwilę. Pomoże nam w tym smartfon z dobrym aparatem, taki jak ASUS ZenFone 3. Wykonany z dbałością o szczegóły, nie tylko zachwyca stylem, ale także mocą. Pokaż nam co Ciebie zachwyca w życiu codziennym – możesz to zrobić za pomocą klasycznej fotografii lub wykorzystaj nowe możliwości jakie oferują smartfony i przygotuj gif lub timelapse.

Przebieg:
1. Etap regionalny – w każdym z dwóch regionów, na które dzielimy Polskę, jury wybiera 10% zdjęć, które następnie przejdą do etapu centralnego. Ponadto z wybranych zdjęć dodatkowo wyłaniane są po 3 z każdej kategorii, które zostaną nagrodzone na galach regionalnych.
2. Etap centralny – z wybranych podczas etapu regionalnego zdjęć nagradzane są po 3 z każdej kategorii konkursowej. Zwieńczeniem etapu centralnego jest uroczysta gala z wręczeniem nagród i wernisażem.
Uwaga: zdjęcia nadesłane z zagranicy biorą udział tylko w etapie centralnym!

Po więcej szczegółów zapraszamy na: https://www.facebook.com/events/289444214806761/

Strona konkursu: http://discovereurope.esn.pl/