Audiobook „Striptiz w erze apek i algorytmów” opowiada o postępie, przybliżając kuluary bezprecedensowego rozwoju nauki i technologii, tworzących nową rzeczywistość w wymiarze cyber. Prezentuje perspektywy cyfrowego świata, w tym wyzwania, płynące z możliwości wpływania przez big tech na wszystkie aspekty życia, w kontekście monetyzacji naszych danych. Rewolucję cyfrową rozpatruje jako synergię płynącą z interakcji BIO-TECHNO-LOGIKA.
Bio czyli człowiek,
techno - to technologia,
a logika - tego nie trzeba tłumaczyć.
Wymiar cyber ujęty jest w ramy filozoficzne, naukowe i biznesowe. Słuchacz udaje się w podróż do przeszłości i przyszłości. Cofając się wiek wstecz autorka dotyka wątku prac nad pierwszymi komputerami, robotami i sztuczną inteligencją. Ta wędrówka w czasie pozwala zrozumieć jaką rolę, w 21 wieku, powinien odgrywać człowiek w ekosystemie tech.
 
O autorce:
Margo Koniszewski jest prezeską fundacji The Bridge, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Przez kilkanaście lat pracowała z młodym pokoleniem nad tematami globalnych wyzwań, w tym bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa. To właśnie praca ze studentami różnych uczelni zainspirowała ją do stworzenia tego audiobooka
Zapraszamy do intelektualnego ping-ponga, generacyjnej debaty z motto, iż nie można odrywać aspektu społecznego od technologicznego. A to wszystko już 26.10 w Sali wystawowej Biblioteki Uniwersyteczkiej w Warszawie.
 
Kiedy?- 26 października, godz. 19:00
Gdzie?- Sala Wystawowa, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66
Dla Kogo? Dla Was! Bierzcie znajomych i widzimy się w BUW-ie
W razie pytań zapraszamy do kontaktu na fanpage-u
Ważne info: Wszystkie osoby z UW wchodzące na spotkanie powinny mieć aktualne karty biblioteczne i zarejestrować swoje wejście do BUW.